SW logo1

Sprawdzian po klasie szóstej

Co to jest sprawdzian klas szóstych i dlaczego jest tak ważny?

Sprawdzian jest egzaminem przeprowadzanym w szóstej klasie szkoły podstawowej. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie w całej Polsce. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.
Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności:

• czytania,
  • pisania,
  • rozumowania,
  • korzystania z informacji,
  • wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Umiejętności te określono w standardach wymagań egzaminacyjnych będących podstawą przeprowadzania sprawdzianu w klasie szóstej szkoły podstawowej. Są one podstawowe dla tego poziomu kształcenia, ponadprzedmiotowe, niezbędne na wyższym etapie kształcenia (w gimnazjum) i przydatne w życiu codziennym.

Każdego roku sprawdzian przeprowadzany jest w kwietniu. We wszystkich szkołach w całej Polsce odbywa się on w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prace uczniów są sprawdzane i punktowane przez specjalnie przygotowanych i przeszkolonych egzaminatorów. Egzaminatorów powołuje dyrektor OKE. Wynik sprawdzianu to suma punktów uzyskanych za wykonanie zadań otwartych i zamkniętych. Wyniki sprawdzianu ustala okręgowa komisja egzaminacyjna. Maksymalnie na sprawdzianie można uzyskać 40 punktów.

A jak my wypadamy na sprawdzianie klas szóstych?

Nasi uczniowie po sześciu latach nauki w Szkole Podstawowej są doskonale przygotowani do sprawdzianu w klasie 6. Co roku na tych testach uzyskują doskonały poziom zaliczenia, daleko wyższy od szkół publicznych, ale również od innych szkół niepublicznych. Tak więc, „Szkoła 707” jest w czołówce w regionie dolnośląskim, wystarczy popatrzeć na raporty.

wykres2014

Developed by Ext-Joom.com