Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

Wycieczka klas III-V do Torunia

W tym roku uczniowie klasy 3, 4 i 5 wybrali się na trzydniową wycieczkę do Torunia. Już od pierwszych chwil uczniowie odczuli niezwykły klimat miasta, zaś unoszący się zapach piernika towarzyszył nam przez całą wycieczkę. 

Toruń okazał się wyjątkowym miejscem, pełnym tajemnic i ciekawych opowieści. W Domu Legend Toruńskich uczniowie odbyli podróż w czasie.  Wcielając się w różne role poznali legendy i podania, z których słynie miasto. Niezwykłą przygodą okazała się również wizyta w Muzeum Pierników, gdzie każdy uczeń miał okazję upiec swój autorski piernik oraz poznać tajniki najlepszych toruńskich wypieków.

Niezwykle ciekawe były również spacery po pięknej starówce. Poznając historię miasta uczniowie zwiedzili ruiny zamku krzyżackiego, zobaczyli krzywą wieżę, Dom Kopernika i podziwiali widoki z wieży ratuszowej. 

Na naszej wycieczce nie zabrakło również nauki! Odwiedziliśmy planetarium oraz Młyn Wiedzy, gdzie uczniowie wykonując różne doświadczenia poznali zasady rządzące światem przyrody, fizyki i matematyki. 

Ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy w Jura Parku w Solcu Kujawskim. Pełnowymiarowe modele dinozaurów i innych zwierząt ery mezozoicznej na długo pozostaną w naszej pamięci!

 

 

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com