Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

Lekcja powtórzeniowa z historii nie musi być nudna.

Lekcja powtórzeniowa z historii nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczniowie klasy czwartej. Grę w bingo wykorzystuje się na lekcjach, jako metodę rozwijającą spostrzegawczość i refleks. Celem zabawy jest utrwalenie wiadomości i podsumowanie efektów pracy w atrakcyjny dla uczniów sposób.  Uczniowie z klasy czwartej otrzymali karty z 25 hasłami oraz plansze podzielone na 25 pól (w 5 rzędach pionowych i poziomych). W kwadratach na planszy gracze wpisywali w dowolnej kolejności liczby od 1 do 25. Następnie nauczyciel losował kartki z definicjami terminów i odczytywał na forum klasy wyjaśnienia, bez podawania ich numeracji. Zadaniem uczniów było odnalezienie na karcie z hasłami właściwych odpowiedzi do odczytywanych kolejno przez nauczyciela definicji oraz skreślenie odpowiadających im liczb na wypełnionej planszy. Po zaznaczeniu liczb przez wszystkich uczniów osoba chętna podawała głośno właściwą odpowiedź, a pozostali uczniowie sprawdzili, czy wybrali właściwe hasło z karty. Uczeń, który pierwszy skreślił 5 liczb w rzędzie pionowym, poziomym lub ukośnym, informował o wygranej, wykrzykując „bingo”.

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com