Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

Z wizytą na Mazurach - czyli początek nowych przyjaźni

Wszystko co fajne szybko się kończy, dlatego przyszedł czas na podsumowanie naszej wyprawy do Mikołajek. 

Kiedy na początku grudnia 2018 roku pojawił się pomysł, aby zapoczątkować projekt "Góry na Mazury, Mazury w góry" zainicjowany przez Pana Mariana Sajnoga oraz STO w Mikołajkach, wszyscy nie mogliśmy się doczekać. Głównym celem projektu było to, aby nasza młodzież poznała Mazury oraz nawiązała nowe znajomości. Uczniowie mieli za zadanie przygotować anglojęzyczne prezentacje nt. Mazur. Od godzin południowych zaczynało się eksplorowanie obszarów tysiąca jezior. A oto kilka opisów widzianych oczami naszych dziewczyn:

"Nasz ostatni tydzień był pełny przygód. Wyjechaliśmy na wymianę na Mazury do Mikołajek. Poznaliśmy tam nowe osoby, z którymi mieliśmy przyjemność robić projekty na temat Mazur. Nie zabrakło również różnych atrakcji. Jedną z moich ulubionych były kajaki. Płynęliśmy długo ale atmosfera była niesamowita. Była to moja pierwsza wymiana i cieszę się, że na nią pojechałam. Było super!" Małgosia 

"Podczas czterech dni wymiany zdążyliśmy zrobić wiele rzeczy, jednak atrakcja, która najbardziej mi się podobała był spływ kajakowy. Było dużo chlapaniny i śmiechu, nikt się nie nudził. Pogoda przez cały wyjazd nam dopisywała i korzystaliśmy z uroków Mazur. Z naszymi rówieśnikami z Mikołajek udało nam się złapać dobry kontakt, co jeszcze bardziej umiliło nam ten wyjazd. Nasz pobyt również był pełen sportu, więc wracaliśmy po całym dniu zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy" Julka 

" W dniach 19-24.05 przyjechaliśmy do Mikołajek na wymianę. Świetną atrakcją było odwiedzenie Restauracji Potocki w Gałkowie. Prócz robienia własnej pizzy mieliśmy okazję zrobić Gosi niespodziankę z okazji jej urodzin. Złapaliśmy również dobry kontakt z rówieśnikami z Mikołajek. Nie zapomnę tego wyjazdu!" Agata 

"Ostatnie cztery dni spędziliśmy w Mikołajkach na wymianie. Poznaliśmy wiele wspaniałych osób, z którymi na pewno będziemy utrzymywać kontakt. Nie było momentu, w którym byśmy się nudzili - między innymi odbyła się gra terenowa oraz wycieczka rowerowa. Najmilej wspominam spływ kajakowy Krutynią i  urodziny Gosi, które zorganizowano w tajemnicy w Restauracji Potocki w Gałkowie. Z chęcią powtórzyłabym taki wyjazd." Nina 

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com