Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

Metoda projektu na lekcjach wiedzy o społeczeństwie

Projekt edukacyjny to realizowane samodzielnie przez uczniów zadanie (albo cykl zadań), które zmierza do osiągnięcia określonego wcześniej celu.  Podobnie jak w pierwszym półroczu klasa ósma pracowała metodą projektu. Uczniowie sami wybrali temat z listy, którą przygotował nauczyciel, a następnie realizowali poszczególne zadania. Projekty uczniowskie koordynował oczywiście nauczyciel, ale to uczniowie byli  odpowiedzialni za swoją pracę i jej efekty. Uczniowie klasy ósmej ukończyli projekty o następującej tematyce: 

1.Rozmowa o uchodźcach w Polsce

2.Konflikty we współczesnym świecie

3.Jak wynalezienie koła wpłynęło na ludzkość?

4.Jak wykorzystać kropelkę wody?

5.Jak zmieniał się samochód na przestrzeni 100 lat?

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com