Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

"Świat Legend" - przedstawienie teatralne

 Legenda czyli „Coś co należy przeczytać” lub ;” Coś do czytania”; od łac. legere – czytać. Legendy Polskie jak już sama nazwa wskazuje należy przeczytać. Natomiast spektakl pt: ”Świat legend” trzeba zobaczyć i tę przyjemność miała klasa 4,5,6 oraz 7. Przedstawienie to składa się, bowiem z czterech legend, a każda z nich zostaje przedstawiona w innej technice teatralnej. Widz dowiaduje się o tym jak powstało państwo Polskie, dlaczego myszy zjadły Popiela, czy każdemu z nas grozi Madejowe łoże i dlaczego Poznań też ma swój hejnał. Dodatkowej, niesamowitej aury dodaje tym legendom to, że twórcy spektaklu zabierają widza w świat lalek, masek i przeróżnych niekonwencjonalnych form wywodzących się ze średniowiecznych tradycji teatralnych.

Aktorzy -lalkarze z Wrocławia przybliżyli nam historie naszego kraju w niecodzienny sposób, mianowicie poprzez grę komputerową. Główni bohaterowie wcielają się w postaci z gry i aby odtworzyć bieg wydarzeń, muszą wypełnić kolejne zadania.

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com