Zajęcia z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość w Szkole 707

- rozmowy telefoniczne

- platformy edukacyjne

- strona internetowa szkoły

- funpage szkoły na portalu Facebook

Sposób organizacji:

- zajęcia on-line realizowane są według ustalonego harmonogramu z użyciem aplikacji Microsoft Teams w systemie klasowym,

- zajecia on-line są skrócone (w porównaniu z tradycyjnymi lekcjami), a przerwy są wydłużone,

- z realizacji zajęć on-line wyłączono następujące przedmioty: plastyka, technika, religia, muzyka, częściowo wychowanie fizyczne. Realizacja tych zajęć będzie oparta na kontakcie mailowym,

- wskazane jest aby zadania domowe były wyznaczane tak, aby zminimalizować czas spędzany przed monitorem ekranowym,

- korzystając z opcji „zadania” nauczyciele monitorują ilość zadań wyznaczanych  do zrealizowania w ramach zadań domowych i dostosowują ich ilość,

- rodzic pozostaje w systematycznym kontakcie z nauczycielami (kontakt mailowy w dni robocze,  w godzinach pracy szkoły lub w ustalonym wcześniej, drogą mailową terminie), a w razie potrzeby organizowane są konsultacje  telefoniczne lub internetowe (po wcześniejszym ustaleniu terminu).

Ocenianie:

1. Sposoby monitorowania postępów uczniów:
  2. a) zwrotne wiadomości e-mail z załączonymi pracami pisemnymi bądź filmami i zdjęciami,
  3. b) analiza poziomu wykonania zadań na portalach (np. Matlandia, EduNect),
  4. c) obserwacja w trakcie lekcji on-line,
  1. Sposoby weryfikacji wiedzy:
  2. a) odpowiedź ustna w czasie lekcji on-line,
  3. b) wykonanie zadania w czasie lekcji on-line,
  4. c) praca pisemna, plastyczna, projekt, zadanie pisemne przesłane w formie skanu, zdjęcia,
  5. e) wykonanie zadania na wskazanym portalu (np. Matlandia, EduNect),
  6. f) aktywność w czasie lekcji on-line.
  1. Informowanie rodziców o postępach i ocenach odbywa się:
  2. a) w klasach I-II: przez systematyczne dostarczanie informacji zwrotnej oraz ocenę opisową zgodnie z zapisami WZO wysyłaną rodzicom na adresy mailowe lub w czasie konsultacji z rodzicem w formie: sms, aplikacji, lub spotkania on-line w ramach Microsoft Teams.
  1. b) w klasa III-VIII: w formie bieżącej informacji zwrotnej i oceny przesyłanej na adres poczty elektronicznej rodziców, w czasie konsultacji z rodzicem w formie: sms, aplikacji, lub spotkania on-line w ramach Microsoft Teams.

Terminy klasyfikacji rocznej ustalone przez dyrektora, udostępnione na stronie internetowej www.szkola707.pl, pozostają bez zmian.

Zebrania rodziców zaplanowane na czas zawieszenia zajęć nie będą odbywały się w formie tradycyjnej. Działania zaplanowane na 2 kwietnia odbędą się w następującej formie:

- nauczyciele wychowawcy przekażą najważniejsze informacje oraz oceny bieżące uczniów drogą mailową,

- umowy na kolejny rok szkolny oraz instrukcja do nich i załączniki zostaną przekazane rodzicom drogą mailową przez dyrektora szkoły,

- do 1 kwietnia do godz. 9:00 rodzice mają możliwość zgłaszania chęci  spotkania on-line z nauczycielem,  wysyłając wiadomość mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na podstawie tych zgłoszeń ustalony będzie harmonogram spotkań z wykorzystaniem aplikacji Teams.