Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

Pszczółki witają wiosnę

Marzannę - symbol odchodzenia mroźnej, srogiej zimy - w rytualny sposób palono bądź topiono, aby przywołać wiosnę. Zwana także "Marzanką” miała postać słomianej kukły o kobiecej postaci (istniała także  męska odmiana Marzanny, zwana Marzaniok), ubranej w płócienne szaty i przystrojonej koralami, wstążkami, a czasami nawet kwiatami.

 Pszczółki z 707 podtrzymując tradycje wykonały samodzielnie swoją Marzannę, którą zabrały na spacer do parku. Dzieci postanowiły nie zaśmiecać rzeki i wyrzuciły kukłę do śmieci. Pszczółki po pożegnaniu zimy wybrały się na spacer, aby poszukać oznak wiosny, a także wypocząć w piękny słoneczny dzień.

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com